• Ogólnopolski konkurs plastyczny

• Miesiąc październik zaczął się kreatywnie😊Wychowawcy świetlicy p.A.Włodarczyk i p.R.Paździerska  zaprosili dzieci do udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym dla klas 1-3 szkół podstawowych pt." Jesień widziana oczami dziecka". Uczniowie wykonywali swoje prace w szkolnej świetlicy.Wszystkie prace były piękne, ciekawe i bardzo kreatywne- zatem trzymamy kciuki za Naszych Artystów :)

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-V na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Nocleg Jodłowy Dwór na Przełęczy Huckiej . Posiłki będą odpowiednio dostosowane do dzieci. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do 8 IX (środa) do Pani Paździerskiej . Termin wycieczki zostanie podany po zebraniu odpowiedniej ilości uczestników. W linku poniżej znajduje się szczegółowy program wycieczki.  Zapraszamy!

program_wycieczki.pdf​​​​​​​

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• W dniu 1 września 2021 r.  110 uczniów naszej szkoły rozpoczęło naukę. Pełi sił i wigoru uczestniczyli we mszy św. a następnie spotkali się z wychowawcami w swoich salach. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia.

• Rozpoczęcie roku

• Rok szkolny 2021/2022

W związku z obostrzeniami związanymi z COVID-19 oraz wydanymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 zaplanowaliśmy następująco:

8.00 – msza św. w kościele w Zbroszy Dużej

9.00 – krótkie spotkanie przed szkołą

W przypadku złej pogody spotkania uczniów z wychowawcami w salach. Prosimy rodziców o ograniczenie swej obecności w tym dniu w szkole (proponujemy 1 rodzica z dzieckiem w przedszkolu i klasie I).

Parkowanie samochodów odbywa się na parkingu przy drodze oraz przy nowym boisku.

Oddział 3 – 4 latków – sala 8 (wychowawca p. Katarzyna Lis – Łubińska)

Oddział 5 – 6 latków – sala 1 (wychowawca p. Edyta Dzikołowska)

Klasa I – sala 2 (wychowawca p. Wiesława Rutkowska)

Klasa II – sala 7 (wychowawca p. Renata Paździerska)

Klasa III – sala 3 (wychowawca p. Teresa Lis)

Klasa IV – sala 5 (wychowawca p. Anita Her)

Klasa V – sala 6 (wychowawca p. Alina Szymańska)

Klasa VII – sala 4 (wychowawca p. Sylwia Lewandowska)

Klasa VIII – sala gimnast. (wychowawca p. Rafał Lenart)

Wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk i maseczki w budynku szkoły.

• Projekt "Moja szkoła-moja przyszłość"

•

Nasza gmina jest beneficjentem projektu współfinansowanego z funduszy europejskich RPMA.10.01.01-14-a481/18 „Moja szkoła-moja przyszłość”. Projekt jest adresowany do uczniów szkoły podstawowej w Jasieńcu i Zbroszy Dużej.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy 367 uczniów oraz wzrost kompetencji zawodowych 62 nauczycieli.

Działania realizowane w ramach projektu będą podzielone na trzy moduły:

1. Zajęcia dydaktyczne i warsztatowe, a w tym zajęcia wyrównawcze z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, kółka zainteresowań w tym z robotyki, programowania i przedmiotów ścisłych, zajęcia  z rozwoju kompetencji osobistych i umiejętności teleinformatycznych
            2. Szkolenia dla nauczycieli
            3. Zakup sprzętu elektronicznego i pomocy dydaktycznych dla szkół biorących udział w projekcie.

Całkowita wartość projektu to 858 950 zł, a wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich to 685 560 zł

• Ósmoklasiści - "drzewo wspomnień" i "kapsuła czasu".

• Uczniowie klasy ósmej wspólnie z Rodzicami, dyrektorem oraz wychowawcą, panią Elżbietą Pietrzak zainicjowali nowy zwyczaj...

Dziś przed szkołą posadzono "drzewo wspomnień" i zakopano "kapsułę czasu".

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia

• Dzień Integracji - Dzień Dziecka

• W naszej szkole 31.05.2021 r. świętowaliśmy Dzień Integracji - Dzień Dziecka. Był to dzień podwójnie szczególny, gdyż po 217 dniach nauki zdalnej wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli być razem.

Imprezę rozpoczęła pani dyrektor, która powitała uczniów słodkimi upominkami od firmy Ferrero Belsk Duży i napojami od firmy Pepsi Cola Michrów. Uczniowie czwartej klasy otrzymali nagrody za udział w programie „Zielone Laboratorium Lafarge”.

Nasz dzielnicowy  - pan Arkadiusz Dąbrowski opowiedział o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas jazdy rowerem i zbliżających się wakacji.

Następnie uczniowie spragnieni rozmów i wspólnych zabaw ruszyli do zajęć zorganizowanych dla nich adekwatnie do wieku i zainteresowań:

• uczniowie z oddziałów przedszkolnych i kl. I – III bawili się na terenie szkoły, gdzie zorganizowane było m.in.: gra terenowa „Szukanie skarbu”, konkurencje sportowe, krzyżówki, Sudoku, łamigłówki, wspólne zabawy, poczęstunek i szaleństwa na dmuchanych zjeżdżalniach

• uczniowie z oddziałów 4-8 w asyście policji (wraz z wychowawcami i pedagogiem)  wyruszyli rowerami do Koziegłów, gdzie nad stawem czekało m.in. ognisko, kiełbaski, poczęstunek i moc atrakcji.

Dzieci – zarówno młodsze, jak i starsze – spragnione wspólnych rozmów i zabaw – aktywnie i radośnie spędziły dzień pełen atrakcji.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji  tego wspaniałego dnia.