• Regulamin szkolnego konkursu plastycznego

,,Patron szkoły ks. Czesław Sadłowski oczami uczniów’’

Zapraszamy do udziału w konkursie, który realizowany jest w ramach obchodów 120- lecia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Czesława Sadłowskiego w Zbroszy Dużej.

Cel konkursu:

1. Przybliżenie uczniom sylwetki Patrona Szkoły ks. Czesława Sadłowskiego.
            2. Uwrażliwienie dzieci na konieczność kontynuowania tradycji szkoły.
            3. Kształtowanie postaw patriotycznych.
            4. Pobudzanie inwencji twórczej w zakresie wykonywania prac plastycznych.
            5. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych.
            6. Odkrywanie własnych zdolności i możliwości.

Założenia organizacyjne:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I- VIII.
            2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę.
            3. Konkurs jest jednoetapowy.
            4. Praca powinna być wykonana techniką dowolną, trwałą: kredkami, pastelami, ołówkiem, węglem, farbami, wyklejankami, collage’em itp. w formacie A 3 lub A 4          w formie płaskiej. Prace nie powinny być wykonane technikami: wyklejanka z plasteliny, ryżu i innych nasion oraz nie powinna być pracą przestrzenną.
            5. Na odwrocie pracy powinny znaleźć się następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, klasa..

Warunki konkursu:

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

-  oddziały przedszkolne

- klasy I -III

- klasy IVVIII.

W każdej kategorii przyznane zostaną nagrody za miejsce I, II, III.
            Komisja konkursowa ma również prawo do przyznania wyróżnień i nagród specjalnych.

1. Ostateczny termin zgłoszenia prac upływa dnia 24 stycznia 2023r.
            2. Prace należy składać  do organizatora  konkursu p. Teresy Lis lub do wychowawców.
            3. Informacja o rozstrzygnięciu konkursu pojawi się na stronie internetowej szkoły.
            4. Podsumowanie konkursu nastąpi we wrześniu 2023 r. podczas uroczystości z okazji 120-lecia szkoły.

Zasady przyznawania nagród:

1. O wyłonieniu zwycięzców zadecyduje powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa.
            2. Prace zostaną ocenione według następujących kryteriów:
            • zgodność z tematem;
            • kreatywność twórcza;
            • estetyka wykonania
            • samodzielność wykonania.

Nagrodą główną w konkursie jest opublikowanie wyróżnionych prac na stronie internetowej szkoły i mediach społecznościowych.

Przewiduje się również przyznanie atrakcyjnych nagród rzeczowych, wyróżnień oraz dyplomów uczestnictwa.

Organizator:

Teresa Lis

• Wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"

• W tym ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły szkoły wyjechali na  3-dniową wycieczkę zorganizowaną
            w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci
            i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra
            w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia. Nasza szkoła dostała dotację w wysokości   15 tys. złotych.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Toruń, a w nim odbyliśmy „żywy” pokaz legend toruńskich, dzieci bardzo aktywnie włączyły w atrakcje, które były teatrem i muzeum jednocześnie, później udaliśmy się do Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium - Toruń". Pierwszym wyzwaniem była „baza Mars#17”, to interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej, później udaliśmy się do „Geodium” to wystawa interaktywna stworzona w toruńskim Planetarium. W Planetarium dzieci dowiedziały się jak działają kosmiczne roboty, jak możne funkcjonować człowiek podczas lotu w kosmos, a także na własne oczy odkryć  jak powstaje trzęsienie Ziemi, zaobserwować wybuch wulkanu i wiele innych ciekawostek związanych z Ziemią.

Drugi dzień rozpoczął się wizytą na polu bitwy na Westerplatte, gdzie przewodnik zapoznał dzieci z historią związaną z początkiem II Wojny Światowej, później udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności, tu dzieci zapoznały się z życiem w PRL-u oraz przyczyn ludzi i rozpadu żelaznej kurtyny. Na koniec zostaliśmy oprowadzeni po Gdańsku zapoznając się z najciekawszymi budynkami XVII-wiecznych fortyfikacji.

Podczas trzeciego dnia udaliśmy się do muzeum II Wojny Światowej, gdzie uczniowie mogli zapoznać się
            z wystawami.