• 21 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi.

Z tej okazji klasa 2 przygotowała specjalne przedstawienie pt. „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny” zachęcający do dbania o środowisko.

Następnie każda z klas przystąpiła do wykonania własnych transparentów z hasłami nawołującymi do ekologicznego zachowania na co dzień.

Przedszkolaki natomiast miały okazję wykazać się wiedzą na temat segregacji śmieci.

Na zakończenie każda grupa otrzymała w nagrodę roślinę doniczkową, która będzie zdobiła ich salę. Po więcej zdjęć zapraszamy do albumu fotograficznego dostępnego  w zakładce "Uczniowie i rodzice".

• Bieg do pustego grobu

• Grób Pana Jezusa jest pusty.

W dniu 10 kwietnia wczesnym rankiemw asyście druhów OSP Zbrosza Duża całymi rodzinami i społecznością szkolną udaliśmy się w I edycję „Biegu do pustego grobu”.

W trasie liczącej około 3 km wzięła udział grupa blisko 60 osób.

Organizatorem wydarzenia była Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Zbroszy Dużej, Ochotnicza Straż Pożarna w Zbroszy Dużej oraz PSP Zbrosza Duża

Wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do celu i możemy potwierdzić, że grób Pana Jezusa jest pusty

Za udział w biegu każdy uczestnik otrzymał dyplom.

Dzięki życzliwości ks. proboszcza Ryszarda Kanii na koniec mogliśmy posilić się wspólnym śniadaniem w podziemiach kościoła parafialnego

O godzinie 9 wspólnie udaliśmy się na mszę świętą

JEZUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ

ALLELUJA!!!

• Spotkanie Wielkanocne

• Wielkanoc tuż tuż

W dniu 03.04.2023r. najmłodsze dzieci z naszej społeczności szkolnej - przedszkolaki, przy wsparciu szkolnego chóru oraz starszych kolegów i koleżanek wprowadziły nas w okres Świąt Wielkanocnych

Pomimo młodego wieku dzieciaczki pod kierownictwem pani Edyty Dzikołowskiej i Kasi Lis - Łubińskiej przygotowały dla nas przepiękną naukę o krzyżu i tajemnicy Zmartwychwstania

Dziękujemy za obecność ks. prałata Czesława Sadłowskiego, Marty Cytryńskiej - wójt gminy Jasieniec, Szymona Woźniaka - kierownika referatu rozwoju i promocji gminy, Dariusza Dylickiego prezesa Banku Spółdzielczego w Jasieńcu oraz licznie zgromadzonym rodzicom na czele z Beatą Jaworowską -  przewodniczącą Rady Rodziców

W imieniu pani dyrektor Iwony Janus, grona pedagogicznego oraz obsługi jeszcze raz składamy wszystkim najlepsze życzenia

Niech te święta będą pełne nadziei i wiary, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole, oraz smacznego święconego jajka. Po więcej zdjęć zapraszamy do albumu fotograficznego dostępnego  w zakładce "Uczniowie i rodzice".

• Spotkanie

• 4.04.  naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele policji - asp. szt. Ewelina Kozdruj, asp. Sławomir Babisz oraz asp. szt. Arkadiusz Dąbrowski.

Prowadząca spotkanie - pani policjant asp. szt. Ewelina Kozdruj omówiła ryzykowne zachowania dzieci w aspekcie przemocy i agresji, poruszyła temat cyberprzemocy, korzystania z Internetu i reagowania w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami przemocy.

Prelekcja dotyczyła także bezpieczeństwa na drodze, zasad poruszania się po ulicy, a także przepisów związanych z ruchem drogowym rowerzystów. W omawianej tematyce nie zabrakło przykładów zachownań niosących odpowiedzialność, niezależnie od tego czy dotyczy realnego świata, czy tzw. cyberprzestrzeni.

W spotkaniu poruszono również problem odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach zachowań agresywnych czy stosowanej wśród rówieśników przemocy. Nasi uczniowie chętnie zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

Dziękujemy Policja Grójec