Aktualności

          • Most porozumienia – uczymy się współpracy!

          • Nowa galeria Most porozumienia – uczymy się współpracy! została dodana do albumu fotograficznego

            W ostatnim czasie podczas zajęć z pedagogiem specjalnym uczniowie budowali swój własny „most porozumienia”! Poprzez wspólne zabawy i zadania uczniowie przekonali się, że dobry kontakt, uważne słuchanie i zaufanie to klucz do sukcesu w grupie. Nie zabrakło śmiechu, współpracy i refleksji nad tym, jak ważne jest wzajemne wsparcie – w szkole i poza nią❤️

          • Narodowe Czytanie w naszej szkole!

          • Nowa galeria Narodowe Czytanie w naszej szkole! została dodana do albumu fotograficznego

            W październiku tego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu, jakim jest Narodowe Czytanie. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Jana Kochanowskiego. Uczniowie klasy VII z pomocą koleżanek z klasy V i VI, pod opieką nauczyciela języka polskiego, przygotowali dla całej społeczności szkolnej inscenizację pt. „Panie Janie, mam pytanie”. Podczas występu przenieśli się w czasy renesansu i porozmawiali z samym Janem z Czarnolasu, odkrywając, że wartości poruszane w jego poezji pozostają aktualne również dziś. To była wyjątkowa lekcja literatury — pełna refleksji, uśmiechu i dobrej energii. Niewątpliwie każdy uczestnik wyniósł z niej coś dla siebie. W minionym tygodniu dotarła do nas piękna niespodzianka: podziękowanie od Pary Prezydenckiej wraz z tomikiem poezji. To dla nas ogromna motywacja do dalszego uczestnictwa w wydarzeniach promujących kulturę i czytelnictwo.

          • Wycieczka mikołajkowa

          • Nowa galeria Wycieczka mikołajkowa została dodana do albumu fotograficznego

            Dzisiejsza szkolna wyprawa była prawdziwą podróżą do świata słowiańskich mitów i legend! Pierwszym przystankiem był Park Legend w Nowej Słupi, gdzie poznaliśmy opowieści z regionu świętokrzyskiego przedstawione w niezwykle nowoczesny i angażujący sposób. Uczniowie byli zachwyceni — zwłaszcza finałem w postaci lotu na miotle w okularach VR! 🧹🕶️✨ Kolejnym punktem był zamek w Chęcinach, który przywitał nas tajemniczą mgłą. Idealny klimat, by zanurzyć się w dawne historie, legendy i opowieści związane z tym niezwykłym miejscem. 🌫️🏰 To była wycieczka pełna wrażeń, magii i odkrywania lokalnych tajemnic — z pewnością na długo zostanie w pamięci uczniów!

          • Pomoc pieskom z fundacji

          • Nowa galeria Pomoc pieskom z fundacji została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu dzisiejszym uczniowie ze szkolnego koła Wolontariatu odwiedzili Fundację „Nie_Zły Pies”, w której obecnie przebywa 31 psów i 20 kotów czekających na nowe, kochające domy. Podczas wizyty uczniowie przekazali fundacji dary w postaci karm, koców, zabawek oraz innych akcesoriów dla zwierząt. Wszystkie te rzeczy zostały zebrane dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej. Uczniowie mieli również okazję wyprowadzić jednego z psów na spacer. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przywiezienie dzieci na miejsce. Mamy nadzieję że to nie jest ostatnia wizyta w tym miejscu ...

            Dziękujemy wszystkim za okazane serce i wsparcie zwierzaków!

          • Wycieczka do teatru

          • Nowa galeria Wycieczka do teatru została dodana do albumu fotograficznego

            Piątek to najlepszy dzień na wycieczkę szkolną 🙂 i dlatego właśnie dzisiaj tj. 14 listopada, najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się do teatru. W ramach innowacji "Pierwszoklasista w teatrze", nie tylko uczniowie klasy pierwszej ale także ich starsi koledzy z klas drugiej i trzeciej obejrzeli spektakl w warszawskim Teatrze Lalka mieszczącym się w budynku Pałacu Kultury i Nauki. "Krawiec Niteczka" to adaptacja baśni o tym samym tytule autorstwa Kornela Makuszyńskiego. Spektakl wywołał dużo emocji wśród dzieci, podobnie zresztą jak zwiedzanie kulis teatru po spektaklu. Uśmiechy na twarzach uczniów mówiły same za siebie. Już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki

          • Ogólnopolska Akcja "BohaterOn

          • Nowa galeria Ogólnopolska Akcja "BohaterOn została dodana do albumu fotograficznego

            Kolejny juz raz nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji "BohaterOn - Włącz historię".

            Uczniowie, na lekcjach historii, poznali okoliczności i najważniejsze wydarzenia z przebiegu Powstania Warszawskiego. W tym roku odbyła się juz 10 edycja tej kampanii, której głównym celem jest poszerzanie wiedzy i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Kobiety w Powstaniu Warszawskim " i w związku z tym, uczniowie dowiedzieli się czym zajmowały się powstańcze dziewczyny i jak ważną rolę odebrały w powstaniu. Trzeba zaznaczyć, że kobiety nie tylko były sanitariuszkami, łączniczkami czy pracowały w powstanczej kuchni, ale także walczyły z bronią w ręku. Szacuje się, ze w walkach brało udział od 12 tys. do nawet 22 tysięcy kobiet.

            Na zakończenie Akcji chetni uczniowie wykonali karty dla powstańców, które zostaną zamieszczone na platformie " Dumni z powstańców " i ten sposób nasza szkoła dołoży "cegiełkę" w budowaniu dumy i pamięci o naszej przyszłości.

          • 11 listopada

          • Nowa galeria 11 listopada została dodana do albumu fotograficznego

            W piątek 7 listopada, cała społeczność naszej szkoły zebrała się na sali gimnastycznej aby uczcić zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada 1918 roku to ważna data w sercu każdego Polaka. Uczniowie reprezentujący klasy: IV, V, VI, VII i VIII oraz uczniowie z chóru, zaprezentowali się w programie artystycznym, który przebiegał w tym roku pod hasłem "Niepodległa". Na początku uroczystości wszyscy uczniowie naszej szkoły, odśpiewali hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego", przystępując w ten sposób do Akcji "Szkoła do hymnu". Następnie młodzi artyści zaprezentowali swoje wokalne i recytatorskie talenty. Pamięć z minionych zdarzeń, trud walki oraz radość z odzyskania niepodległości, przywołały wiersze i utwory o tematyce patriotycznej. Wszyscy występujący stanęli na wysokości zadania i zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami. Jesteśmy przekonani, że apel uświadomił młodym widzom, jak niezwykle ważne jest pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach, którzy poświęcili niekiedy życie, abyśmy mogli dziś żyć w wolnej Ojczyźnie. D. Dobrowolska, A. Kowalczyk

          • Konkurs "Bajkowa dynia"

          • Nowa galeria Konkurs "Bajkowa dynia" została dodana do albumu fotograficznego

            Ostatni tydzień października uczniowie i maluchy spędzili na przygotowaniach pięknych Bajkowych Dyń 🤩 Na szkolnym kotyrarzu zachwytom nie było końca 🥰 W piątek 31 Października - świętując ogólnopolski Dzień Dyni - nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu 🎃 W kategorii Przedszkolnej I. Miejsce zajęła Zuzanna Wrzosek II. Miejsce Maja Dąbrowska III. Miejsce Franciszek Wodziński W kategorii klas I-III I. Miejsce Kacper Bereza II. Miejsce Hanna Olszewska III. Miejsce Aleksander Lipiński W kategorii IV-VIII I. Miejsce Krystian Bereza II. Miejsce Hanna Rutkowska III. Miejsce Wojciech Lipiński Wraz z Jury uznaliśmy, że Wszystkie Dynie zostały wyróżnione i zostały nagrodzone dyplomem i słodkim upominkiem 🍫😇 Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach i gratulujemy zwycięstwa wybranym!

          • Warsztaty eksperymentalne

          • Nowa galeria Warsztaty eksperymentalne została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty eksperymentalne z suchym lodem, w których uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia teoretycznego na temat właściwości suchego lodu oraz bezpiecznego obchodzenia się z tą substancją. Następnie uczniowie zamienili się w małych chemików i samodzielnie przeprowadzali proste, ale widowiskowe doświadczenia: - "dymiące bańki" - "wulkan z mgły" - “strzelające korki” -"samorosnący balon" Podczas zajęć uczniowie wykazywali dużą ciekawość i aktywność. Na twarzach dominowały emocje takie jak ekscytacja, radość i zdumienie – uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników przez całe warsztaty.

          • Sprzątanie świata

          • Nowa galeria Sprzątanie świata została dodana do albumu fotograficznego

            Akcja „Sprzątania świata” w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbroszy Dużej Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbroszy Dużej aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „W naturę z kulturą”. Głównym celem tegorocznej edycji było nie tylko porządkowanie najbliższego otoczenia, ale także kształtowanie postaw odpowiedzialności i szacunku wobec przyrody. Wspólnie uprzątnięto tereny wokół szkoły, pobocza dróg oraz okoliczne zalesienia i miejsca rekreacyjne. Uczniowie z dużym zaangażowaniem zbierali odpady, segregując je zgodnie z zasadami recyklingu. Akcja była również okazją do rozmów o ekologii, kulturze zachowań w przestrzeni publicznej oraz o tym, jak codzienne wybory wpływają na środowisko. Dzięki wspólnym działaniom społeczność szkolna pokazała, że troska o naturę może iść w parze z kulturą i dobrymi nawykami. Publiczna Szkoła Podstawowa w Zbroszy Dużej od lat angażuje się w działania proekologiczne i edukacyjne, mające na celu wychowanie młodego pokolenia w duchu poszanowania dla środowiska naturalnego.

          • Warsztaty "Stop hejt"

          • Nowa galeria Warsztaty "Stop hejt" została dodana do albumu fotograficznego

            STOP❗ HEJT Bądź marzycielem, nie hejterem❗ ➡️Dziś naszą szkołę odwiedziła Kinga Zawodnik official znana z telewizji oraz mediów społecznościowych🛜. ➡️Spotkanie odbyło się na zaproszenie Marta Cytryńska - wójt gminy Jasieniec i poświęcone było bardzo ważnemu tematowi hejtu. Nasz Gość poprowadził niezwykle ciekawe warsztaty❤️, za które serdecznie dziękujemy👏👏👏!

          • Dzień Kropki

          • Nowa galeria Dzień Kropki została dodana do albumu fotograficznego

            15 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki- dzień kreatywności, odwagi i odkrywania talentów 🎨🖌️. Uczniowie bawili się fantastycznie podczas: 🔵 gier i zabaw z kropkami, 🟣 losowania kuponów-niespodzianek, 🟢 prac plastycznych inspirowanych kropką, 🟠 ozdabiania kropek w niepowtarzalny sposób. Było kolorowo, twórczo i radośnie! 🌈 Każda kropka to mała historia – razem stworzyliśmy wielką, barwną opowieść o wyobraźni naszych uczniów . Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zaangażowanie!

          • 80 -lecie Zespołu Szkół w Jasieńcu.

          • Nowa galeria 80 -lecie Zespołu Szkół w Jasieńcu. została dodana do albumu fotograficznego

            Nasz poczet sztandarowy miał przyjemność wziąć udział w 8️⃣0️⃣-leciu Zespołu Szkół w Jasieńcu. Dziękujemy za zaproszenie Marta Cytryńska - wójt gminy Jasieniec oraz Zespół Szkół im. W. Witosa , a Jubilatce składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów oraz pomyślności całej społeczności szkolnej.

          • Narodowe czytanie

          • Nowa galeria Narodowe czytanie została dodana do albumu fotograficznego

            Narodowe Czytanie 2025 Dziś odbyła się siódma edycja Narodowego Czytania, w której uczestniczyli nasi uczniowie, nauczyciele oraz dyrektor szkoły, pani Iwona Janus. Na zaproszenie Marta Cytryńska - wójt gminy Jasieniec oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jasieńcu mieliśmy zaszczyt wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Jana Kochanowskiego – jednego z najwybitniejszych poetów polskiego renesansu. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość wspólnego celebrowania piękna polskiej literatury!