Nawigacja

 • Projekt "Moja szkoła-moja przyszłość"

  Projekt "Moja szkoła-moja przyszłość"

   

  Nasza gmina jest beneficjentem projektu współfinansowanego z funduszy europejskich RPMA.10.01.01-14-a481/18 „Moja szkoła-moja przyszłość”. Projekt jest adresowany do uczniów szkoły podstawowej w Jasieńcu i Zbroszy Dużej.

   

  Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy 367 uczniów oraz wzrost kompetencji zawodowych 62 nauczycieli.

   

  Działania realizowane w ramach projektu będą podzielone na trzy moduły:

  1. Zajęcia dydaktyczne i warsztatowe, a w tym zajęcia wyrównawcze z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, kółka zainteresowań w tym z robotyki, programowania i przedmiotów ścisłych, zajęcia  z rozwoju kompetencji osobistych i umiejętności teleinformatycznych
  2. Szkolenia dla nauczycieli
  3. Zakup sprzętu elektronicznego i pomocy dydaktycznych dla szkół biorących udział w projekcie.

  Całkowita wartość projektu to 858 950 zł, a wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich to 685 560 zł

 • Ogłoszenia

  Ogłoszenia

  Zapraszamy wszystkie babcie i dziadków na programy artstyczne w wykonaniu dzieci przedszkolnych oraz klas 0-II z okazjii Państwa Święta dnia. 21 stycznia o godz. 12.00. 

  Spotkanie z rodzicami - 24 stycznia o godz. 15.00. 

  Choinka szkolna odbędzie się dnia 25 stycznia od godz. 14.00. 

 •     „Pamiętamy o seniorach „

      „Pamiętamy o seniorach „

                               „Pamiętamy o seniorach „

    Akcja zorganizowana przez wolontariuszy naszej szkoły.  Pod kierunkiem  opiekunów SU uczniowie odwiedzili  14 seniorów naszej parafii.  Wzorem lat ubiegłych członkowie SU odwiedzili  mieszkańców Parafialnego Domu Pomocy Społecznej w Grójcu, gdzie mile spędzili  czas   wspólnego kolędowania.

   

  W okresie świąt nie zapomnieliśmy także o Środowiskowym Domu Samopomocy w Łychowskiej Woli.  Uczniowie pod opieką p. Rafała Lenarta uczestniczyli we wspólnych  zajęciach z osobami niepełnosprawnymi .

   

  Nasz wolontariat zorganizował pomoc dla zwierząt . Pod kierunkiem  p. Doroty Woźniak przy współpracy z Fundacją Zielony Pies zebraliśmy  dary , które zostały przekazane do schroniska.

  Serdecznie  dziękuję wszystkim rodzicom , nauczycielom  ,  którzy  wspierali uczniów w powyższych przedsięwzięciach okazując  serce   .

                          Dyrektor Szkoły

                             Iwona Janus

 • Jasełka

  Jasełka

  Jak co roku o tej porze            w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbroszy Dużej odbyło się spotkanie opłatkowe. Mieliśmy zaszczyt gościć Patrona szkoły ks. Cz. Sadłowskiego oraz Panią Wójt , Panią Martę Cytryńską. Jeszcze raz życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Zbroszy Dużej przystąpiła do kampanii  Fundacji "Dbam o swój zasięg" pod nazwą „Idą święta – nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Jej celem jest zachęcenie młodych ludzi do wysłania życzeń na święta w sposób tradycyjny, a nie poprzez wszechobecny teraz SMS. Uczniowie naszej szkoły otrzymali kartki świąteczne ufundowane przez Fundację. Na kartkach dzieci samodzielnie lub (młodsze) wraz z rodzicami napisali życzenia świąteczne i wysłali tradycyjną pocztą do najbliższych.

  Przystępując do projektu przypominamy dzieciom i ich rodzicom, dlaczego wysyłanie kartek jest ważne:

  • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.

  Chcemy podkreślić wyjątkowość  łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie,
  w którym bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne. Pragniemy również zachęcić, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.

  REZULTATY JAKICH SIĘ SPODZIEWAMY:

   

  • Polskie rodziny aktywnie wspierają ideę dzielenia się życzeniami, poprzez tradycyjne pisanie kartek świątecznych.
  • Najmłodsi są świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych wzorów.
  • Dzięki wyraźnemu zaangażowaniu, podtrzymana zostaje więź, nawet z najdalszymi członkami rodzin.
  • W naturalny sposób wzrasta zaangażowanie całych rodzin na rzecz świadomego bycia bliżej siebie.
  • Dominować zaczyna chęć sprawienia niespodzianki, wywołania czystej radości poprzez efekt zaskoczenia, a także kreatywność.
  • Najmłodsi zyskują umiejętność własnoręcznego napisania kartki, a nawet stworzenia jej od podstaw.
  • Dzieci poznają historię swojej rodziny.
  • Dzieci wiedzą, jaką drogę przebywa kartka świąteczna wysłana w tradycyjny sposób.
  • Dzieci poznają miejsca w Polsce i na świecie, w których mieszkają ich najbliżsi.
  • Dzieci znają adres zamieszkania swoich najbliższych.

   

  Dorota Woźniak

 • Konkurs plastyczny

  Konkurs plastyczny

  Uczeń kl. V  Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Cz. Sadłowskiego w Zbroszy Dużej Krzysztof Zagroda zajął I miejsce                w konkursie plastycznym „Jedz warzywa i owoce, bo witamin w nich są moce” w woj. mazowieckim organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Spośród 143 prac z 59 szkół województwa mazowieckiego praca naszego ucznia została oceniona najwyżej. Nagrodą dla zwycięzcy jest rower. Gratulacje i wręczenie nagrody odbyło się w naszej placówce na apelu szkolnym.

 • Urodziny Patrona

  Urodziny Patrona

  Dnia 30.11.2018r. w PSP im.ks.Cz. Sadłowskiego miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Patron szkoły ks. Czesław Sadłowski obchodził 80-te urodziny. W kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza święta, którą odprawił ks. Cz. Sadłowski. Uczestniczyła w niej p. Marta Cytryńska ; Wójt Gminy Jasieniec, nauczyciele, rodzice, uczniowie i parafianie. Po mszy wszyscy udali się do szkoły. Tam uczniowie przygotowali dla swojego Patrona prezenty – piosenki, tańce , wiersze, drobne upominki oraz kwiaty. Słodkim uzupełnieniem spotkania był 15- to kilogramowy „strzelający tort” , którym osobiście częstował Patron.

  Życzymy naszemu Patronowi dużo zdrowia i radości z każdego dnia.

 • Informacja dla rodziców

  Informacja dla rodziców

  W dniu 30 listopada 2018 r.(piątek) zajęcia trwają do godz. 13.30. Prosimy o tej godzinie odebrać dzieci.  

 • 11 LISTOPADA

  11 LISTOPADA

  W dniu 9.11.2018r. 112 uczniów naszej szkoły zgromadziło się, aby wspólnie odśpiewać Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego " (o godz. 11.11) . Nasza szkoła włączyła się w akcję MEN oraz rady Dzieci
  i Młodzieży przy MEN "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" . Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny "Dziękuję , Polsko". Uczniowie kl. VII i V pod opieką p. Daniela Sobani wystąpili w dniu wczorajszym                    z przepięknym programem artystycznym upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Zapraszamy na zebranie dn. 13 listopada o godz. 15.00. 

 • CODE WEEK 22-26.10.2018r.     

             

              W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy 3- 5 latki zakończyły swój udział w wyzwaniu CODE WEEK- KODUJEMY Z MAŁYM MISIEM. Przez cały tydzień dzieci z wielkim zapałem wykonywały powierzone im zadania
  i z zaangażowaniem  uczestniczyły w zabawach         
  z kodowaniem na dywanie.

              To był fantastyczny tydzień dla naszych maluchów,   
       w którym nabyły wiele nowych umiejętności. Ich przygoda z kodowaniem dopiero się rozpoczyna, a to wydarzenie dla nich to już ogromny sukces.                                                                                                     

   

   

 •    Dnia 12 października 2018r.       w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Czesława Sadłowskiego
  w Zbroszy Dużej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, a tegoroczna uroczystość miała charakter szczególny. Przed 100 laty, w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość.   
  W związku z tym uczniowie klasy pierwszej przedstawili krótki program o treści patriotycznej.
  W dalszej części swojego wystąpienia, w formie zabawnych rymowanek, przedstawili siebie   
  i zaśpiewali piosenki o tematyce szkolnej. Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie
  na sztandar szkoły. Tradycją szkoły jest również składanie uroczystego ślubowania przez rodziców. Pani dyrektor wraz z Patronem szkoły dokonali uroczystego pasowania dzieci klasy pierwszej
  na ucznia szkoły. Każdy pierwszak z wielkim zaangażowaniem złożył swój podpis w kronice szkolnej.
  Dzieci otrzymały wiele prezentów, które sprawiły im radość i budziły ogromne zainteresowanie. Miłym akcentem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie uczniów klasy pierwszej
  z Patronem Szkoły, rodzicami i zaproszonymi gośćmi.
  W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą p. Wiesławą Rutkowską, Patron szkoły ks. prałat
  Cz. Sadłowski, wójt gminy Jasieniec p. Marek Pietrzak, sekretarz gminy Jasieniec p. Tomasz Podhorecki, skarbnik gminy Jasieniec p. Elżbieta Krawczyk, sekretarz gminy Promna p. Wiesław Gajda, pracownicy BS p. Aneta Lutek i p. Anna Marciniak, dyrektor szkoły p. Iwona Janus, przewodnicząca Rady Rodziców p. Justyna Kuśmierska, rodzice pierwszoklasistów, grono pedagogiczne i uczniowie klas starszych.
  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,  
  a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów.

   

  Wiesława Rutkowska

 • "Papież z wolności"

  "Papież z wolności"

  Z okazji 40 - lecia Pontyfikatu Karola Wojtyły i 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole akademia, której celem było przypomnienie wyboru Jana Pawła II. Przypomnianych zostało wiele tekstów Papieskich dotyczących wolności "WOLNOŚĆ NIE JEST DANA BOWIEM RAZ NA ZAWSZE"

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  W dniu 15 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela . Z tej okazji klasa VII wraz z wychowawcą przygotowała krótki program artystyczny a mianowicie dwa teleturnieje "Kocham cię Polsko" oraz "Jaka to melodia", w których udział brali nauczyciele. Wydarzenie to cieszyło się dużym powodzeniem i na pewno długo będziemy je wspominać. 

 • Rajd Niepodległości

  Rajd Niepodległości

  W dniu 11 października 2018 roku w naszej szkole zorganizowano Rajd Niepodległości. Wzięło 
  w nim udział 31 uczniów z klasy IV-VIII.

              Uczestnicy po opieką p. Elżbiety Pietrzak, p. Doroty Woźniak, p. Rafała Lenarta, przejechali rowerami trasę ze Zbroszy Dużej do Boglewic – Gołębiowa liczącą około 33km.

              W Boglewicach , w kościele parafialnym, uczniowie poznali sylwetkę Stanisława Mikołajczyka, który w 1940 roku został zamordowany w Katyniu. Następnie udano się w kierunku gołębiowa, gdzie uczestnicy wyjazdu dowiedzieli się o tragicznej historii powstańców zaatakowanych w nocy z 17 na 18 maja 1863r. przez oddziały carskie. Chwila zadumy i powiązanie historii Polski ze współczesnością bardziej przybliżyło uczniom istotę obchodów Roku Niepodległej.

              Zwieńczeniem wyjazdu był krótki odpoczynek w Miedzechowie, gdzie przy ognisku i podczas meczu piłki nożnej uczniowie mieli okazję zrelaksować się i nacieszyć piękną, złotą, polską jesienią.

              Podczas rowerowego  Rajdu Niepodległości był czas na refleksję, wiedzę historyczną i dumę  z poczucia przynależności do  „małej ojczyzny” która też miała swój udział w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

 • Na mazowiecką nutę

  Na mazowiecką nutę

    W słoneczne, niedzielne popołudnie 4 października uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami i wychowawcą udali się do Nowej Wsi na IV Święto Kultury Regionalnej.

   W Zespole Szkolno Przedszkolnym przy okazji tego święta odbywa się konkurs,,Na mazowiecką nutę”. W tym roku, to właśnie drugoklasistom przypadło w udziale reprezentować naszą szkolę.Ubrani w wielobarwne stroje ludowe zaśpiewali wiązankę piosenek ludowych wywodzących się
  z regionu mazowsza."
  Kogucik”,"Lipka”, "Czerwone jagody” i "Miała baba koguta” wywarły na jury niemałe wrażenie. Nasi mali artyści zdobyli bowiem III miejsce wśród 24 zespołów biorących udział w konkursie.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Bieg Niepodległości

  Bieg Niepodległości

  W dni 27 września odbył sie w naszej szkole "Bieg Niepodległości". W biegu zorganizowanym przez p. Daniela Sobanię wzięli udział uczniowie, nad których bezpieczeństwem czuwali policjanci z Komendy Powiatowej w Grójcu. 

 • Projekt "Mały miś w świecie wielkiej literatury" ruszył pełną parą!
  Przedszkolaki z grupy 3-5'latków mają już swojego misia TYMKA. Rozpoczęły podróż w świat wielkiej literatury. Kodeks Przedszkolaka już jest - staramy się go przestrzegać.
  Naszą przygodę z misiem Tymkiem zainaugurował Pan Policjant czytając dzieciom i misiowi bajkę oraz przypomniał zasady bezpieczeństwa. W poniedziałek miś Tymek wyruszy w swoją podróż do pierwszego dziecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

   

 • Warunki ubezpieczenia - informacja dla rodziców.

  Warunki ubezpieczenia - informacja dla rodziców.

   W poniższym pliku znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące warunków ubazpieczenia uczniów PSP w Zbroszy Dużej w roku szkolnym 2018/2019. 

  informacja_dla_rodzicow.pdf

 • DRODZY RODZICE!

   

              Wszyscy wiemy, jak ważne jest rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

              Mieliśmy okazję docenić Wasze zaangażowanie w rozwój czytelnictwa podczas akcji „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato”, gdy wielu rodziców przychodziło do przedszkolaków z ulubionymi bajkami.

              Dlatego postanowiłyśmy rozszerzyć i uatrakcyjnić projekt związany z czytelnictwem.

   

  W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do

   

  MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO:

   

   „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

   

  Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

  Cele szczegółowe:

  a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom – uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,

  b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,

  c) wprowadzenie dziecka w świat literatury

  d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną,

  e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,

  f) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego,

  g) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci,

  h) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,

  i) kształtowanie postaw patriotycznych dzieci,

  j) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego,

  k) promocja przedszkola,

  l) rozwijanie współpracy między nauczycielami.

  Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019.

  W ramach projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury dzieci będą brały udział w następujących modułach:

  Mały Miś – czytające Przedszkolaki tzw. wersja przedszkolna
  Mały Miś uczy samodzielności
  100-lecie niepodległości: „Pokaż radość Przedszkolaku”!
  Kulinarne warsztaty z Małym Misiem
  Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu
  Kuferek Kreatywności Małego Misia
  Misiowe aktywności sportowe

   

  Edyta Dzikołowska

  Renata Paździerska

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im.ks.Czesława Sadłowskiego w Zbroszy Dużej
  Publiczna Szkoła Podstawowa w Zbroszy Dużej, Zbrosza Duża 30, 05-604 Jasieniec
 • (048) 624 15 37

Galeria zdjęć