Aktualności

          • "Mistrzyni Szymborska"

          • W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Mistrzyni Szymborska".

            Uczniowie zostali zaproszeni na "herbatkę z Szymborską", gdzie zostali zapoznani z pracami konkursowymi, otrzymali nagrody za uczestnictwo w projekcie, posłuchali ciekawostek na temat życia Wisławy Szymborskiej oraz przy ciastku i herbacie posłuchali wierszy czytanych przez swoich kolegów.

            Dziękuję za zaangażowanie!

            Anita Her

          • Na pamiątkę...

          • Kontynuując tradycję, klasa ósma po raz trzeci zasadziła swoje drzewo , pozostawiając przy nim kapsułę czasu na pamiątkę spędzonych w szkole lat . Jak co roku - nie obyło się bez wzruszeń i zabawnych wspomnień. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w galerii.

          • Nowości w bibliotece szkolnej

          • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła po raz drugi do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymaliśmy dotację w kwocie 4000 zł przeznaczoną na zakup nowości wydawniczych,
            w tym  lektur szkolnych oraz organizację działań prowadzących do podnoszenia czytelnictwa
            .

            W sprawie zakupu nowych pozycji odbyły się konsultacje.                                               
            Uruchomiona została Skrzynka marzeń, do której wszyscy zainteresowani mogli wrzucić karteczki z tytułami książek, które chcieliby znaleźć w naszej bibliotece.

            Podczas tworzenia listy nowych pozycji wspierała szkołę GBP w Jasieńcu.

          • Konkurs

          • W dniu 18 maja 2023r. w Radomiu odbył się koncert laureatów XL Małego Konkursu Recytatorskiego.

            Naszą szkołę i gminę reprezentował Mikołaj Majak uczeń kl. I, który znalazł się w grupie nagrodzonych.

            Gratulujemy!

          • Wycieczka

          • W dniu 15 maja wyruszyliśmy na 4-dniową wycieczkę do Wrocławia, w Kotlinę Kłodzką i Góry Stołowe.

            W pierwszym dniu zwiedziliśmy Wrocławskie Zoo. 

            Drugi dzień naszej wycieczki był niezwykle intensywny i wyczerpujący ale nie brakowało atrakcji i dobrej zabawy

            - Twierdza Kłodzko

            - Wodospad Wilczki

            - Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Górze Iglicznej. 

            Trzeciego dnia  poznaliśmy uroki Parku Narodowego Gór Stołowych.

            W programie zrealizowaliśmy:

            - Błędne Skały

            - Szczeliniec Wielki z rezerwatem przyrody

            - poznaliśmy metody tworzenia papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

            Ostatnim punktem naszej wycieczki była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. 

            Możemy zapisać kolejną niesamowitą wycieczkę i przygodę na kartach historii naszej szkoły.

            Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii. 

          • KONKURS

          • REGULAMIN KONKURSU

             NA „LOGO SZKOŁY” NA 120-LECIE SZKOŁY

             

            1.               Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Cz. Sadłowskiego

            2.               Temat konkursu: „Logo szkoły”

            3.               Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie logo szkoły.

            4.               Cele konkursu:

                             stworzenie oficjalnego logo szkoły,

                             pobudzanie aktywności twórczej,

                             pobudzanie i pogłębianie wiedzy na temat historii i ważnych dat z życia szkoły,

            2.               Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl.I-VIII naszej szkoły.

                             Prace można wykonać samodzielnie lub z pomocą rodzeństwa,

                             Dopuszcza się przy wykonaniu tej pracy pomoc osoby dorosłej,

            2.         Technika: logo graficzne wykonane w formie elektronicznej na komputerze lub praca plastyczna wykonana w formie płaskiej (kredka, flamastry).

            3.               Termin : 16.06.2023r (piątek)

            4.               Ocenie podlegać będą:

                             pomysłowość,

                             estetyka,

                             kolorystyka,

                             oryginalność,

                             dobór i wykorzystanie materiałów,

                             wkład pracy.

            2.               Wykonane prace należy opisać: plik komputerowy podpisany imieniem i nazwiskiem wysłany na adres mailowy: uczniowiezbrosza2020@gmail.com. W przypadku pracy plastycznej kartka z imieniem i nazwiskiem (przyczepić do pracy) i przekazać pani Renacie Paździerskiej.

            3.               Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora dla celów organizacyjnych i promocyjnych oraz wykorzystanie prac do stworzenia logo szkoły.

            4.               Zgłoszona praca konkursowa przechodzi na własność organizatora.

            5.               Zgłoszenie udziału w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

            6.               Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 20.06.2023r.

            7.               Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe wręczone na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2022/23.

             

             

             

            ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

             

            ŻYCZYMY TWÓRCZEJ PRACY 

             

            KONKURS

          • Dzień Ziemi

          • 21 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi.

            Z tej okazji klasa 2 przygotowała specjalne przedstawienie pt. „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny” zachęcający do dbania o środowisko.

            Następnie każda z klas przystąpiła do wykonania własnych transparentów z hasłami nawołującymi do ekologicznego zachowania na co dzień.

            Przedszkolaki natomiast miały okazję wykazać się wiedzą na temat segregacji śmieci.

            Na zakończenie każda grupa otrzymała w nagrodę roślinę doniczkową, która będzie zdobiła ich salę. Po więcej zdjęć zapraszamy do albumu fotograficznego dostępnego  w zakładce "Uczniowie i rodzice".

             

          • Bieg do pustego grobu

          • Grób Pana Jezusa jest pusty. 

            W dniu 10 kwietnia wczesnym rankiemw asyście druhów OSP Zbrosza Duża całymi rodzinami i społecznością szkolną udaliśmy się w I edycję „Biegu do pustego grobu”.

            W trasie liczącej około 3 km wzięła udział grupa blisko 60 osób.

            Organizatorem wydarzenia była Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Zbroszy Dużej, Ochotnicza Straż Pożarna w Zbroszy Dużej oraz PSP Zbrosza Duża

            Wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do celu i możemy potwierdzić, że grób Pana Jezusa jest pusty

            Za udział w biegu każdy uczestnik otrzymał dyplom.

            Dzięki życzliwości ks. proboszcza Ryszarda Kanii na koniec mogliśmy posilić się wspólnym śniadaniem w podziemiach kościoła parafialnego

            O godzinie 9 wspólnie udaliśmy się na mszę świętą

            JEZUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ

            ALLELUJA!!! 

            Po więcej zdjęć zapraszamy do albumu fotograficznego dostępnego  w zakładce "Uczniowie i rodzice".

          • Spotkanie Wielkanocne

          • Wielkanoc tuż tuż

            W dniu 03.04.2023r. najmłodsze dzieci z naszej społeczności szkolnej - przedszkolaki, przy wsparciu szkolnego chóru oraz starszych kolegów i koleżanek wprowadziły nas w okres Świąt Wielkanocnych

            Pomimo młodego wieku dzieciaczki pod kierownictwem pani Edyty Dzikołowskiej i Kasi Lis - Łubińskiej przygotowały dla nas przepiękną naukę o krzyżu i tajemnicy Zmartwychwstania

            Dziękujemy za obecność ks. prałata Czesława Sadłowskiego, Marty Cytryńskiej - wójt gminy Jasieniec, Szymona Woźniaka - kierownika referatu rozwoju i promocji gminy, Dariusza Dylickiego prezesa Banku Spółdzielczego w Jasieńcu oraz licznie zgromadzonym rodzicom na czele z Beatą Jaworowską -  przewodniczącą Rady Rodziców

            W imieniu pani dyrektor Iwony Janus, grona pedagogicznego oraz obsługi jeszcze raz składamy wszystkim najlepsze życzenia

            Niech te święta będą pełne nadziei i wiary, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole, oraz smacznego święconego jajka. Po więcej zdjęć zapraszamy do albumu fotograficznego dostępnego  w zakładce "Uczniowie i rodzice".

          • Spotkanie

          • 4.04.  naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele policji - asp. szt. Ewelina Kozdruj, asp. Sławomir Babisz oraz asp. szt. Arkadiusz Dąbrowski.

            Prowadząca spotkanie - pani policjant asp. szt. Ewelina Kozdruj omówiła ryzykowne zachowania dzieci w aspekcie przemocy i agresji, poruszyła temat cyberprzemocy, korzystania z Internetu i reagowania w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami przemocy.

            Prelekcja dotyczyła także bezpieczeństwa na drodze, zasad poruszania się po ulicy, a także przepisów związanych z ruchem drogowym rowerzystów. W omawianej tematyce nie zabrakło przykładów zachownań niosących odpowiedzialność, niezależnie od tego czy dotyczy realnego świata, czy tzw. cyberprzestrzeni.

            W spotkaniu poruszono również problem odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach zachowań agresywnych czy stosowanej wśród rówieśników przemocy. Nasi uczniowie chętnie zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

            Dziękujemy Policja Grójec

          • Dzień języków obcych

          • W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym zorganizowanym z okazji Dnia Języków Obcych. Młodsi uczniowie z klas 1-3 przygotowali wielkanocne pocztówki z życzeniami w języku angielskim
            i niemieckim, które zostały przekazane w ramach wymiany pocztówkowej uczniom PSP im. KEN w Białobrzegach. Dzieci z zainteresowaniem podziwiały kartki świąteczne, które otrzymały od swoich rówieśników. Uczniowie klas 4-8 mieli natomiast okazję dołączyć do międzynarodowego projektu POSTCROSSING polegającego na wymianie pocztówkowej z ludźmi z całego świata. Swoje pocztówki wysłali, m.in. do Niemiec, Japonii, Czech i USA. Teraz czekamy z niecierpliwością na pocztówki, które dotrą do nas już niebawem
            z różnych zakątków świata ;-)

          • KONKURS

          • Zapraszamy do udziału w konkursie! REGULAMIN KONKURSUNA „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”

            1. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Cz. Sadłowskiego

            2. Temat konkursu: „Stroik wielkanocny lub palma”

            3. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ozdoby, stroika lub palmy

            4. Cele konkursu:

            • podtrzymanie tradycji wykonania ozdób wielkanocnych

            • rozbudzenie zainteresowań plastyką obrzędową wśród dzieci

            • pobudzanie aktywności twórczej

            • pobudzanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi5.

            Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków i uczniów kl.I-VIII naszej szkoły.Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:

            • przedszkole

            • klasy I-IV

            • klasy V-VIII6.

            Technika: forma przestrzenna wykonana z różnych materiałów

            7. Termin : 28.03.2023r (wtorek)

            8. Ocenie podlegać będą:

            • pomysłowość

            • estetyka

            • kolorystyka

            • oryginalność

            • dobór i wykorzystanie materiałów

            • wkład pracy

            9. Wykonane prace należy opisać: imię i nazwisko oraz klasa (opis przyczepić do pracy)

            10. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora dla celów organizacyjnych i promocyjnych oraz wykorzystanie prac do stworzenia wystawy i dekoracji

            11. Zgłoszona praca konkursowa przechodzi na własność organizatora

            12. Zgłoszenie udziału w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu

            13. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 30.03.2023r.

            14. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe

            ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE,ŻYCZYMY TWÓRCZEJ PRACY!

          • Cyrk

          • Karnawał to czas zabawy ;-)

            Wczoraj w naszej szkole gościliśmy cyrk Heca, który zabawił naszych uczniów do łez.

            Co ciekawe, niektórzy z nas posiadają umiejętności magii, o czym do tej pory nie wiedzieli ;-)

          • Zabawa choinkowa

          • W piątek na balu choinkowym świętowaliśmy zakończenie pierwszego semestru nauki. 

            Uczniowie młodszych klas wzięli udział w zabawie z animatorami. 

            Kolejnym punktem programu były występy uczniów z klas IV-VII, którzy zaprezentowali swój talent artystyczny. Zostali docenieni gromkimi brawami przez młodszych kolegów, rodziców oraz nauczycieli.

            Po występach rozpoczęła się dyskoteka, którą fantastycznie poprowadził DJ Janus wraz z zabawami zorganizowanymi przez klasę V.

            W międzyczasie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy V

            Uważamy ten dzień za bardzo udany!

          • Dzień babci i dziadka

          • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

            W dniu 20 stycznia dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców przygotowali dla swoich babć i dziadków piękne przedstawienia.

            Po występach artystycznych dzieci na wszystkie babcie i dziadków czekał słodki poczęstunek w towarzystwie swoich pociech.

            Dziękujemy za liczne przybycie.