Zapraszamy wszystkich na kiermasz świąteczny:
- niedziela 15 grudnia,
- plac kościelny w Zbroszy Dużej,
- od godz. 8.30
Zapraszamy wszystkich na kiermasz świąteczny:
W ramach akcji "Idą święta - nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj" we współpracy z fundacją „Dbam o Mój Zasięg” uczniowie klas 1-8 zostali objęci profilaktyką mającą na celu:
1. Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.
2. Wzmacnianie więzi rodzinnych.
3. Rozwijanie kreatywności uczniów.
4. Umiejętne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Każdy uczeń otrzyma kartkę świąteczną, którą najlepiej z rodzicami (starsi uczniowie również samodzielnie) napiszą i wyślą pocztą.
DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:
• Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
• To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
• Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
• Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
• Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
• To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
• To naprawdę łatwe i fajne.
POWODY DLA KTÓRYCH REALIZUJEMY KAMPANIĘ:
• Pragniemy zaprosić całą Polskę do działania polegającego na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym.
• Chcemy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w który bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.
• Zachęcamy, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.
• Jesteśmy przekonani, że w świecie cyfrowym bardzo ważne jest kultywowanie rodzinnych tradycji.
• To doskonała okazja do aktywizacji mieszkańców miast, wsi, członków instytucji, przestrzeni miejskich, sektorów edukacji oraz sportu, zaangażowania władz.
REZULTATY JAKICH SIĘ SPODZIEWANY:
• Polskie rodziny aktywnie wspierają ideę dzielenia się życzeniami, poprzez tradycyjne pisanie kartek świątecznych.
• Najmłodsi są świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych wzorów.
• Dzięki wyraźnemu zaangażowaniu, podtrzymana zostaje więź, nawet z najdalszymi członkami rodzin.
• W naturalny sposób wzrasta zaangażowanie całych rodzin na rzecz świadomego bycia bliżej siebie.
• Dominować zaczyna chęć sprawienia niespodzianki, wywołania czystej radości poprzez efekt zaskoczenia,
a także kreatywność.
• Najmłodsi zyskują umiejętność własnoręcznego napisania kartki, a nawet stworzenia jej od podstaw.
• Dzieci poznają historię swojej rodziny. • Dzieci wiedzą, jaką drogę przebywa kartka świąteczna wysłana
w tradycyjny sposób.
• Dzieci poznają miejsca w Polsce i na świecie, w których mieszkają ich najbliżsi. • Dzieci znają adres zamieszkania swoich najbliższych.
Miło na poinformować, że nasza uczennica Julia Wrzosek zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego oraz biologii. Gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na wyniki!!!
W dniu 06 grudnia uczniowie naszej szkoły z okazji Mikołajek wyjechali do Radomia. W programie dla klas 0, I oraz III było przdstawienie teatralne " Calineczka " oraz wizyta w Krainie Marzeń. Przedstawienie "Zaczarowany Ogród" mogli podziwiać uczniowie klasy II, V, VI , VII oraz VIII. Po spektaklu wyruszyliśmy w ramach preorientacji zawodowej do firmy "ELITA" , zajmującej się produkcją smyczy reklamowych.
Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie w dniu 26 listopada o godz. 15.00 (zebranie trójek klasowych o godz. 14.00).
Prosimy zapoznać sie z nowym planem lekcji, który będzie obowiązywał od dnia 12.11.2019r.
30 października 2019 ważny apel szkolny!
Uczniowie naszej szkoły : Wiktoria Okolus , Sara Grochowska oraz Aleksander Rutkowski przekazali wiadomość o powstaniu w naszej szkole KLUBU CZYTELNIKA
Do koła mogą należeć uczniowie szkoły , którzy kierują się zasadami :
1.Lubią czytać
2. Czytają co najmniej 20 minut dziennie
3.Chętnie dzielą się informacją na temat przeczytanych pozycji
4. Są mili wobec innych czytelników, słuchają ich propozycji
5. Pomagają w bibliotece szkolnej
6. Biorą udział w konkursach czytelniczych
7. Mądrze korzystają z urządzeń elektronicznych
Zaprosili również do udziału w konkursach czytelniczych ,
których regulaminy znajdują się w bibliotece szkolnej
6 października uczniowie kl. II i III wzięli udział
w V Regionalnym Przeglądzie Folklorystycznym " Na mazowiecką nutę ", który odbył sie w Nowej Wsi. Reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała piosenkę " Kukułeczka" z repertuaru zespołu Rokiczanka. Wykonanie spodobało się jury. Wśród czterdziestu wykonawców ,
w kategorii kl. I-III nasi uczniowie zajęli II miejsce. GRATULUJEMY !!!!
Taką oto niespodziankę przygotowali uczniowie kl. VII wraz z rodziacami wszystkim nauczycielom. DZIĘKUJEMY !!!
Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie 18 września (środa) 2019r. o godz. 15.00.
Prosimy zapoznać się z informacjami dotyczącymi planowanej wcieczki
w dniach 1-4 października 2019.
1 DZIEŃ
6.00 Wyjazd
Przyjazd w porze obiadowej i po zakwaterowaniu obiad . Po obiedzie wyjście na paintball Paintball .
Imprezę robimy na naszej polanie i w zagajniku , każdy z uczestników dostaje komplet paintballowy (strój ,maskę ,karabin, po100 kulek w pakiecie podstawowym).Podstawową grą jest podział uczestników na dwie grupy i zabawa w strzelanie do momentu eliminacji z gry przeciwnika ,zjazd w kuli zorbingowej dla każdego
Po powrocie kolacja.
2 DZIEŃ
Śniadanie ,wyjazd nad Solinę gdzie zobaczymy zaporę solińską następnie punkt widokowy w Bóbrce gdzie widać panoramę na dwie zapory Solinę i Myczkowce dalej przejazd do leska i zobaczą oprócz pięknego starego miasta ostaniec skalny nazywany kamieniem laskim
Po powrocie do ośrodka obiad a po obiedzie wyjście na Bieszczady challenge. Jest to gra terenowa polegająca na wcześniejszym podzieleniu grupy i w formie niewielkiej rywalizacji wysłanie ich w kierunku Bereżnicy Niżnej (zapomniana wieś położona w środku lasu dostępna tylko pieszo i szlakiem turystycznym).Każda z drużyn otrzymuje mapę dojścia ,krótkofalówkę i wskazówki podczas przejścia zbiera się skarby ,docieracie do Bereżnicy gdzie czeka na was przewodnik (trochę historii ,skarby , i powrót), oczywiście dostają mapy wskazówki krótkofalówki itp.)
Po powrocie kolacja w dymnej chacie przy wielkim ognisku.
3 DZIEŃ
Śniadanie , wyjście w góry . Przejazd pętlą bieszczadzką , wejście na Połoninę Wetlińską Chatka Puchatka to najwyżej położone w Bieszczadach schronisko. Znajduje się na Połoninie Wetlińskiej, na wysokości 1228 m n.p.m.
Dyskoteka
4 Dzień
Śniadanie , pakowanie i ruszamy w dalszą drogę .
Przyjazd do Łańcuta
Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy
park w stylu angielskim .
Powrót w godzinach wieczornych .
Całość programu razem ze wstępami, przewodnikiem ,noclegiem i wyżywieniem ,przejazdem i ubezpieczeniem w autokarze ( wi-fi w autokarze J ) 570 zł /osobę przy 45 osobach płacących
W dniu 11.06.2019r. uczniowie klasy 1 wraz
z rodzicami wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili wystawę w Centrum Nauki Kopernik oraz Park Kultury (plac zabaw)w Powsinie. Wyjazd był bardzo ciekawy i udany.
Mędzyszkolny Konkurs Ekologiczny
III miejsce : Kinga Grochowska
Julia Góra , Julia Różyc i Julia Wrzosek / z klasy 7 /i Kinga Grochowska/ z klasy 8.
Uczestniczki rywalizowały z gimnazjalistami .
Konkurs składał się z części teoretycznej / testu wiedzy /i praktycznej / wykonanie użytecznego przedmiotu z odpadów. Poziom był wyrównany , a o zwycięstwie decydowały 1-2 pkt.
GRATULUJEMY SUKCESU (zdjęcia w galerii).
Dnia 31.05.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały wspólnie z wychowawcami do p. Wrzoska. Miały okazję poznać nowy zawód: diagnosta, mechanik samochodowy i maszyn rolniczych. Przedszkolaki zwiedziły warsztat, dowiedziały się co trzeba sprawdzić w samochodzie zanim ruszą w drogę a także jak bezpiecznie zmienić koło. Poznały również nowe sprzęty rolnicze.
Wycieczka była bardzo udana.
Dnia 28.05.2019r. (wtorek) odbyła się wycieczka do Głoskowa „Chatka Spełnionych Marzeń”. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach, miały okazję samodzielnie upiec sobie kiełbaski na ognisku, poznały tradycje i zwyczaje pirackie oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych.
Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni do szkoły. To był bardzo udany dzień!!!
Edyta Dzikołowska
Zapraszamy wszystkich na ŚWIĘTO RODZINY w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbroszy Dużej dnia 3 czerwca 2019r od godz. 9.00 do 14.00. W programie : konkurs "Mam talent", dmuchane zjeżdżalnie, turniej tenisa stołowego, zawody sportowe , grill, fontanna czekolady oraz pokaz strażacki. Serdecznie zapraszamy!!!
Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie w dniu 30 maja (czwartek) 2019 r. o godz. 15.00
Spotkanie z technikiem dentystycznym
09 maja 2019r. przedszkolaków odwiedziła mama Wiktora, która jest technikiem dentystycznym. Dzieci miały okazję, by zapoznać się bliżej z tym zawodem, przyrządami, których używa oraz miały możliwość utrwalenia wiadomości na temat profilaktyki próchnicy i właściwego dbania o higienę jamy ustnej.
Na zakończenie przedszkolaki wręczyły podziękowanie i zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy!!!
Powered by aSc EduPage