• Regulamin świetlicy

ŚWIETLICY SZKOLNEJ

PRZY PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

im. ks. Cz. Sadłowskiego w ZBROSZY DUŻEJ

1. Świetlica szkolna przeznaczona jest dla dzieci dojeżdżających, rodziców pracujących. W razie nagłej potrzeby istnieje możliwość skorzystania ze świetlicy  dzieci, które nie są zapisane, po uprzednim zgłoszeniu tego   wychowawcy świetlicy.
          2. Obowiązkiem rodziców lub opiekunów jest zapisanie dziecka do świetlicy. Przy zapisie dziecka należy podać dane dziecka oraz wskazać osobę, która będzie dziecko odbierała. Należy podać adres lub telefon kontaktowy rodziców.
          3. Do odbioru dziecka uprawnieni są rodzice, pozostałe zaś osoby tylko za pisemną zgodą rodziców (maksymalnie 2 osoby).
          4. Świetlica szkolna zapewnia opiekę uczniom w godzinach 7.30 – 8.30; 12.10 – 14.10. Dziecko po przyjściu do świetlicy jest pod stałą opieką wychowawcy. Wychowawcy świetlicy nie przyprowadzają i nie odprowadzają dzieci.
          5.  Dziecko musi zostać odebrane ze świetlicy przez rodziców lub opiekunów do godziny 14.10. Po godzinie 14.10 świetlica nie sprawuje opieki nad dzieckiem. Za nieodebrane o godzinie 14.10 dzieci ze świetlicy odpowiadają rodzice.
          6. W razie samodzielnego wychodzenia uczniów ze świetlicy, rodzice lub opiekunowie są zobowiązani do pisemnego oświadczenia o odpowiedzialności za powrót dziecka do domu. Bez oświadczeń dziecko nie może opuścić świetlicy.
          7. Uczeń ma obowiązek informowania wychowawcy o każdorazowym, nawet  krótkotrwałym oddaleniu się. Zabrania się samowolnego wychodzenia uczniów ze świetlicy.
          8. Za zaginione aparaty telefoniczne i inne wnoszone urządzenia techniczne świetlica nie ponosi odpowiedzialności.
          9. Uczeń przychodząc do świetlicy korzysta z różnorodnych propozycji zajęć.

1. Uczniowie świetlicy korzystają z pomocy wychowawcy w nauce i podczas odrabiania lekcji.
          2. Uczeń jest zobowiązany do poszanowania sprzętu  i zabawek. Za zniszczenia odpowiadają rodzice.
          3. Każdy z rodziców lub opiekunów zobowiązany jest do zapoznania się  z regulaminem świetlicy.
          4. Świetlica szkolna jest nieczynna w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych oraz w dniu rozpoczęcia
            i zakończenia roku szkolnego
            .